Ferie 2019 już za nami - Travel Kids

Ferie 2019 już za nami

25 lutego, 2019
Ferie

To był niesamowity czas. Podczas przerwy zimowej odwiedziliśmy w kolejnych już edycjach półkolonii z programowaniem i kodowaniem świat Star Wars i Minecraft! A swoją premierę miało niesamowite Laboratorium Super Slime, które już podczas pierwszego tygodnia ferii stało się hitem wśród Dzieci! 

Podczas Zimowej Misji Galaktycznej  Dzieci w wieku 5-7 lat zbudowały stację kosmiczną, rakietę, statki niczym z planu Gwiezdnych Wojen: T-Fightera, Niszczyciele, a nawet najbardziej przyjaznego droida w świecie Star Wars – R2D2!

Starsi Fani opowieści o dobrej i złej stronie mocy mieli niesamowite zadanie – zmierzyli się z największym w historii kolekcjonerskim zestawem – Sokołem Millennium! Zestaw składający się z ponad 7 500 elementów o niewyobrażalnych wymiarach: 84 cm długości, 56 cm szerokości i 21 cm wysokości jest nie tylko bardzo szczegółowym odwzorowaniem oryginału ale przede wszystkim międzygwiezdną, niesamowitą zabawą. 

Sokół Millenium – flagowy model kolekcjonerski
 ponad 7 500 elementów, 84 cm długości, 56 cm szerokości i 21 cm wysokości

W Świecie Minecraft też sporo się działo..

Każdego dnia zarówno Chłopcy jak i Dziewczynki w wieku 8-13 latu uczestniczący w półkoloniach Minecraft spędzili czas na świetnej zabawie i rozwoju swoich pasji. Mianowicie,  z edukacyjnych zestawów LEGO wyposażonych w silniki, czujniki oraz procesor zbudowaliśmy konstrukcje nawiązujące do najpopularniejszej gry ostatnich lat. Gdy nasze dzieła były już gotowe, przeszliśmy do programowania! I w ten o to sposób nasze konstrukcje stały się robotami wykonującymi zadania, które dla nich przygotowaliśmy.

Podczas pięciu dni półkolonii uczestniczyliśmy w sławnych już Walkach Robotów Sumo, wykorzystując wiedzę zdobytą z zakresu kodowania zaprogramowaliśmy kilofy z klocków LEGO  tak, by pokonały labirynt.

Wspólnie zorganizowaliśmy również Dzień Karnawałowy. 
Kostiumy były niesamowite!

Odwiedziło nas również Mobilne Planetarium, co to był za  niesamowity seans sferyczny. W kopule niczym ogromny balon wygodnie leżąc sobie na karimatach obejrzeliśmy przygody uroczego misia z bieguna północnego oraz pingwina podróżującego aż od bieguna południowego. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tajemnicę dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Dzięki genialnej pomysłowości zbudowali obserwatorium a później własny statek kosmiczny! Co było dalej? Ciii…nie będziemy zdradzać! Jedno jest pewne – bawiliśmy się niesamowicie! 

Laboratorium Super Slime – nasza zimowa premiera, którą  już od pierwszego dnia pokochały Dzieci!

To był prawdziwy HIT tegorocznych Ferii! Dzieci w wieku 6- 10 lat tworzyły kolorowe slajmy! Co to takiego? Koniecznie zapytaj swoje Dziecko! W naszym półkolonijnym Laboratorium bazowaliśmy na przeróżnych aktywatorach, do tego masa kolorowych dodatków i zabawy nie było końca! O tym, że kreatywność nie zna granic przekonaliśmy się już kolejny raz! Dzieci stworzyły swoje własne Squishy  i to w dodatku arbuzowe. Squishy to niesamowite zabawki, które po ściśnięciu wracają do swojego pierwotnego kształtu. To gadżet pożądany na całym świecie! 

Slajm przygotowany przez jedną z Dziewczynek podczas Laboratorium Super Slime.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk Element usunięty Undo
  • No products in the cart.