Na wyjazd nie udało się namówić najlepszej koleżanki? Co robić?! - Travel Kids

Na wyjazd nie udało się namówić najlepszej koleżanki? Co robić?!

17 maja, 2019
Wakacje

„Nie! Nie będę chodzić na półkolonie bez Zuzi!  Nie! Nie! Nie!” – Drogi Rodzicu, pewnie nie raz miałeś w domu podobny bunt. Uwierz mi, nie tylko Ty. To coraz częstszy problem. Dziś miałam kolejną rozmowę poruszającą ten problem z mamą 9 – letniej dziewczynki…

Obie pod wielkim wrażeniem programu kolonijnego Wrot Camp. Dziewczynka jest wielką fanką Soy Luny, uwielbia jazdę na wrotkach. Mogłaby to robić bez przerwy. W dodatku tutaj będzie miała okazję podszkolić się w jeździe pod okiem Mistrzyni Polski.. wszystko brzmi super, ale jest jeden problem.. Na wyjazd nie udało się namówić najlepszej koleżanki.

Rodzicu! Wiesz co teraz powiem? STOP! Stop takiemu myśleniu!  Możesz odpowiedzieć – łatwo powiedzieć… 

Jako pedagog z 8-letnim doświadczeniem specjalizujący się w organizacji półkolonii i kolonii niejednokrotnie widziałam jak w trakcie tych kilku dni nawiązują się prawdziwe przyjaźnie, jak nieśmiałe dzieci otwierają się na nowe znajomości i jak wiele radości sprawia im przezwyciężanie własnych lęków. Tak, widziałam jak Dzieci w ten sposób osiągały swoje  pierwsze duże sukcesy, jak pokonywały kolejne wyższe poziomy w relacjach społecznych kształtując przy tym swoją osobowość!

Opowiem Ci teraz krótką historię…o Przemku i Bartku. Gdy poznaliśmy się byli 10-letnimi chłopcami. Dziś chłopaki mają 15 lat. Mimo, że dzieli ich 40 km spotykają się praktycznie w każdy weekend. To niesamowite bo dzięki znajomości Dzieci również i Rodzice zyskali nowych, dobrych znajomych. Domyślasz się jak zaczęła się ich przyjaźń? Na kolonii. Mimo, że uczestniczyli w różnych blokach warsztatowych z uwagi na wiek zostali zakwaterowani w jednym pokoju. I wtedy się zaczęło…co roku z uśmiechem wracają do nas na kolejne wyjazdy, za każdym razem już na ten sam blok warsztatowy a przygotowania do wyjazdu w ich przypadku trwają cały rok. W końcu wyjazdy Survivalowe zobowiązują! Kiedyś odważyli się wyjechać w towarzystwie, w którym nie znali nikogo, przezwyciężyli swoje lęki, stali się silniejsi, samodzielni ale przede wszystkim zyskali coś najcenniejszego…przyjaźń!

Drogi Rodzicu uwierz mi, że strach szybko minie, dla nas – Wychowawców samopoczucie dziecka jest najważniejsze ale nie zapominajmy, że wspólne zainteresowania, zabawy i gry zespołowe potrafią zrodzić przyjaźnie na całe życie. Przemek i Bartek są na dobrej drodze ku temu…Być może i Twoje Dziecko pozna bratnią duszę?

Aleksandra Biza

Jeden komentarz do “Na wyjazd nie udało się namówić najlepszej koleżanki? Co robić?!

  1. Monika
    17 maja, 2019
    Odpowiedz

    Jakbym słyszała swoją Julkę. Od roku mamy ten sam problem, czy chodzi o zajęcia pozalekcyjne czy o półkolonie bez koleżanki ze szkolnej ławki nie chce brać w nich udział, Z jednej strony nie chcemy córki zmuszać do zajęć, z drugiej pragniemy by w przyszłości z łatwością odnajdowała się w nowej grupie i nawiązywała nowe znajomości. Dlatego bardzo dużo zależy od Kadry, cieszę się, że u Państwa samopoczucie Dzieci jest na pierwszym miejscu. Tak trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk Element usunięty Undo
  • No products in the cart.