Wakacje 2020 - tegoroczne Watahy! - Travel Kids

Wakacje 2020 – tegoroczne Watahy!

16 października, 2020
Wakacje

“Mamo! Nawet nie wiesz co tam się działo! To było najlepsze 10 dni w moim życiu!”

Tak po powrocie z obozu na Mazurach Adam powitał mamę! To były naprawdę wyjątkowe Wakacje, myślę, że zarówno dla Dzieci jak i dla nas, Wychowawców.

Zwiększone środki ochrony zdrowia, niepewność, czy wyjazd nie zostanie odwołany przez Ministerstwo, oczekiwanie na moment, w którym ponownie zobaczymy koleżanki i kolegów. Myślę, że właśnie dzięki temu ten wspólny czas doceniliśmy jeszcze bardziej i pragnęliśmy z niego skorzystać najmocniej jak się da!

Uśmiech Dzieci potrafi zastąpić tysiąc słów. Na ten wyjazd osobiście czekałam z niecierpliwością. Ponad 80% uczestników znałam z poprzednich edycji. Z ogromną radością czekałam na spotkanie z każdym z nich. To było wyjątkowe 10 dni w gronie.. PRZYJACIÓŁ! Bo tak właśnie mogę nazwać naszą CUDOWNĄ Mazurską Watahę!

Spędzanie z nimi Wakacji to była wspaniała przygoda i przede wszystkim przyjemność.

Podczas tegorocznych Wakacji odwiedziliśmy nowy ośrodek, na Mazurach! To tam odbyła się 3 już edycja naszego autorskiego programu WROT CAMP, czyli pierwszych w Polsce kolonii na wrotkach i rolkach! Na wszystkich uczestników Wakacji na wrotkach i rolkach czekała nie tylko strefa płaska ale również Strefa Skate Park! Ogromne wyzwania, wspaniała Instruktorka, to zdecydowanie więcej niż indywidualne lekcje nauki jazdy. Uczestnicy zyskali nie tylko nowe umiejętności ale i fachową wiedzę na temat odpowiedniego sprzętu do jazdy. A wszystko to z ogromną dawką zabawy i uśmiechu!

Również na Mazurach odbyła się jedyna w swoim rodzaju edycja SURVIVAL EXTRA!

Było mocno brudno, emocjonująco i aktywnie! Warsztaty odbywały się głównie w terenie i to niezależnie od pogody. Czekała na nas masa świetnych wyzwań! W trakcie zajęć w tym roku wykorzystywaliśmy również programowalne drony oraz spędziliśmy cały dzień w największym mazurskim parku rozrywki.

To bardzo miłe, że z roku na rok nasza grupa survivalowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko chłopaków ale i dziewczyn!

Tegoroczna Wataha zaskoczyła nas niejednokrotnie pomysłowością, dedukcją ale i empatią. To właśnie oni w dniu wyjazdu o godzinie 7:00 uroczyście zdjęli z masztu nasza obozową flagę, złożyli do pudełka razem z listami do siebie i do przyszłych, nowych uczestników kolonii survivalowych i zakopali w pobliskim lesie. To będzie fantastyczna pamiątka!

Dzień warsztatowy w Parku Rozrywki
(paintball, park linowy, tyrolki, strzelnica).

Tego lata odwiedziliśmy również nasz kaszubski ośrodek. W pięknej scenerii zrealizowaliśmy nasze topowe tematyki: Survival 2, Wrot Camp 2 oraz NOWOŚĆ – Minecraft Przygoda Camp. Były to programy przeznaczone dla młodszych uczestników w wieku 8-12 lat. Nasza tegoroczna nowość została przyjęta przez Dzieci z ogromnym entuzjazmem. Każde zadanie realizowali na 200% doskonale się przy tym bawiąc. A co ważniejsze rozwijali umiejętności współpracy z rówieśnikami!

Uśmiechy po Festiwalu Kolorów

Wspólnie bawiliśmy się wyśmienicie podczas tematycznych bloków warsztatowych, wyprawy kajakowej, Sylwestrowej Nocy czy festiwalu kolorów.

To tutaj wspólnie z nami całe 7 dni spędził dodatkowy Wychowawca, kotka – Bajosława. To do niej przychodziły Dzieci wieczorami gdy przed snem tęskno było do rodziców. I to ona pilnowała naszych survivalowców podczas nocnych wart przy fladze.

Dodatkowy Wychowawca – Bajosława

Uroczyste wypuszczenie własnoręcznie wykonanych tratw!

Ściskam Was wszystkich ogromnie MOCNO! Do zobaczenia już niedługo!

PS. Zapraszam do obejrzenia video wspomnień na naszym profilu na instagramie! 🙂

Aleksandra Biza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk Element usunięty Undo
  • No products in the cart.