Strona główna » Aktualności » Wakacje » Na wyjazd nie udało się namówić najlepszej koleżanki? Co robić?!

Data dodania: 17-05-2019
Na wyjazd nie udało się namówić najlepszej koleżanki? Co robić?!„Nie! Nie będę chodzić na półkolonie bez Zuzi!  Nie! Nie! Nie!” – Drogi Rodzicu, pewnie nie raz miałeś w domu podobny bunt. Uwierz mi, nie tylko Ty. To coraz częstszy problem. Dziś miałam kolejną rozmowę poruszającą ten problem z mamą 9 – letniej dziewczynki…

alt

Obie pod wielkim wrażeniem programu kolonijnego Wrot Camp. Dziewczynka jest wielką fanką Soy Luny, uwielbia jazdę na wrotkach. Mogłaby to robić bez przerwy. W dodatku tutaj będzie miała okazję podszkolić się w jeździe pod okiem Mistrzyni Polski.. wszystko brzmi super, ale jest jeden problem.. Na wyjazd nie udało się namówić najlepszej koleżanki.

Rodzicu! Wiesz co teraz powiem? STOP! Stop takiemu myśleniu!  Możesz odpowiedzieć – łatwo powiedzieć… 

Jako pedagog z 8-letnim doświadczeniem specjalizujący się w organizacji półkolonii i kolonii niejednokrotnie widziałam jak w trakcie tych kilku dni nawiązują się prawdziwe przyjaźnie, jak nieśmiałe dzieci otwierają się na nowe znajomości i jak wiele radości sprawia im przezwyciężanie własnych lęków. Tak, widziałam jak Dzieci w ten sposób osiągały swoje  pierwsze duże sukcesy, jak pokonywały kolejne wyższe poziomy w relacjach społecznych kształtując przy tym swoją osobowość!

Opowiem Ci teraz krótką historię…o Przemku i Bartku. Gdy poznaliśmy się byli 10-letnimi chłopcami. Dziś chłopaki mają 15 lat. Mimo, że dzieli ich 40 km spotykają się praktycznie w każdy weekend. To niesamowite bo dzięki znajomości Dzieci również i Rodzice zyskali nowych, dobrych znajomych. Domyślasz się jak zaczęła się ich przyjaźń? Na kolonii. Mimo, że uczestniczyli w różnych blokach warsztatowych z uwagi na wiek zostali zakwaterowani w jednym pokoju. I wtedy się zaczęło…co roku z uśmiechem wracają do nas na kolejne wyjazdy, za każdym razem już na ten sam blok warsztatowy a przygotowania do wyjazdu w ich przypadku trwają cały rok. W końcu wyjazdy Survivalowe zobowiązują! Kiedyś odważyli się wyjechać w towarzystwie, w którym nie znali nikogo, przezwyciężyli swoje lęki, stali się silniejsi, samodzielni ale przede wszystkim zyskali coś najcenniejszego…przyjaźń!

alt

Drogi Rodzicu uwierz mi, że strach szybko minie, dla nas – Wychowawców samopoczucie dziecka jest najważniejsze ale nie zapominajmy, że wspólne zainteresowania, zabawy i gry zespołowe potrafią zrodzić przyjaźnie na całe życie. Przemek i Bartek są na dobrej drodze ku temu…Być może i Twoje Dziecko pozna bratnią duszę?

Aleksandra Biza

 

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Wakacje
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu