Strona główna » Galeria

O nas

Travel Kids to projekt, który powstał w oparciu o doświadczenie, pasję i przyjaźń ludzi, którzy tę pasję dzielili.

Jesteśmy grupą ludzi, którzy organizują kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży już od 12 lat. Są wśród nas pedagodzy, studenci, artyści, survivalowcy, absolwenci robotyki i automatyki, biologii i chemii czy anglistyki. Wszyscy mamy wyjątkowe zainteresowanie i wspólną, ogromną pasję – przekazywanie dzieciom wiedzy za pomocą zabawy.

Nauka zazwyczaj kojarzy się dzieciom ze szkolną ławką i uważnym słuchaniem nauczyciela. My mamy misję – pokazać im, że tak nie musi być! Oprowadzamy dzieci po świecie wyobraźni i nieograniczonych możliwości, a Ty – Drogi Rodzicu masz szansę podarować im klucz do tego świata.

Oto nasz zespół

to my zaopiekujemy się Twoją pociechą i wprowadzimy ją w fantastyczny świat kreatywności, eksperymentów i dobrej zabawy! Poznaj nas:

Ania travelkids.pl

Dominik

Student biotechnologii, a dodatkowo jednocześnie aktywny i zapalony harcerz od 7 roku życia oraz w tym przyboczny gromady zuchowej. Posiada magiczną moc wyczarowywania czegoś z niczego, szczególnie uśmiechów na twarzach podopiecznych poprzez bycie pozytywnie nastawionym do życia 24/7! Prywatnie marzy o karierze aktorskiej lub wokalnej - jak w tym pierwszym potrafi natychmiast świetnie wcielić się w pirata, naukowca czy innego Demogorgona, to ze śpiewem wykazuje się przeogromną empatią eksponując ten 'talent' wyłącznie kocim towarzyszom w domowym zaciszu. Nienawidzi monotonnego spędzania czasu, zatem nie katuje podopiecznych takimi zajęciami, tylko lubi urozmaicić czas delikatnym szaleństwem, oczywiście zważając przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Ania travelkids.pl

Marta

Pasjonatka książek, szczególnie thrillerów i kryminałów, które czyta ze skupieniem. Wolne chwile uwielbia spędzać na świeżym powietrzu, praktykując jogę czy pilates lub spacerując z pieskiem w lesie. Raz nawet odnalazła małą szopę w lesie, łudząco przypominającą tę z domu Byersów, miała nadzieję pograć z Willem w D&D, ale chyba nadal był w Upside Down...

Gdy czeka na nowy sezon Stranger Things ogląda filmy z Tomem Hanksem, którego jest ogromną fanką (Forrest Gump szczególnie).

Na co dzień studentka kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, kierunek studiów jest również jej pasją, wszelkie nowinki kosmetyczne są jej dobrze znane.

Zuzanna travelkids.pl

Zuzanna

Na co dzień studentka pedagogiki specjalnej. Uwielbia jeździć swoją niebieską strzałą. Od najmłodszych lat jej pasją jest taniec towarzyski. Obecnie jako instruktor tańca prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci w przedszkolach oraz zajęcia dla dorosłych. Poza tym instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, dawniej drużynowa gromady zuchowej oraz drużyny harcerskiej. Od kilku lat wakacje spędza wśród gromadek dzieci na koloniach i obozach. Zawsze dba o uśmiech, radość i masę niezapomnianych przygód. W wolnym czasie nie zapomina o spacerach ze swoim psem, czytaniem książek i spędzaniem czasu z przyjaciółmi oraz rodzeństwem. Kocha letni widok morza i plaży. Zawsze jak coś robi to na 100%. Gwarantuje dużą dawkę tanecznych wrażeń!

Natalia travelkids.pl

Natalia

Skończyła Prawo, a teraz na Mugolskim Uniwersytecie studiuje Psychologię. W przyszłości chce pomagać ludziom walczyć z ich Dementorami. Sympatyczna, pełna pasji i posiadająca ogrom wiedzy z zakresu "Harry'ego Pottera". Cała seria to jej pasja i jednocześnie codzienność. Prowadzi Fanklub oraz TikToka i Instagram pod nazwą @muggle_in_hogwart gdzie dzieli się swoją wiedzą, ciekawostkami oraz potterowymi miejscówkami czy gadżetami. Uwielbia gry planszowe! Najbardziej te w tematyce zwierząt oraz klimacie fantasy. Spędza godziny na rozgrywkach, ale też pisaniu recenzji. Jej żywiołem jest zdecydowanie woda. Uwielbia nurkować z butlą i odkrywać niesamowity podwodny świat. Jest kreatywna i ciekawa świata. Szarą rzeczywistość maluje kolorowym makijażem i ubraniami. Stara się zarażać dzieci uśmiechem i optymizmem, będzie ogromnym wsparciem dla naszych młodych Czarodziei podczas turnusów na Zamku bowiem już od dłuższego czasu współpracuje z dziećmi podczas turnusów półkolonijnych / kolonijnych.

Emilia travelkids.pl

Emilia

Uwielbiająca swoją pracę i kontakt z dziećmi zwariowana nauczycielka, instruktorka jogi i akrobatyki powietrznej, a prywatnie kocia mama, miłośniczka książek wszelakich i podróży, znana szerzej jako @magical_bookcase_ Mieszka w niewielkim domku przy lesie, więc każdą wolną od obowiązków chwilę przeznacza na czytanie książek i spacery, a gdy tylko pojawia się perspektywa dłuższego wyjazdu- odwiedza piękne zakątki Europy. Ma milion pomysłów na minutę, angażuje się w przeróżne projekty dotyczące przyrody sztuki, kultury, sportu czy edukacji, więc nigdy nie ma czasu na nudę. Chociaż urodziła się pod znakiem Lwa (który zresztą bardzo do niej pasuje), to uwielbia kojące działanie wody i często wybiera się na oglądanie wschodów i zachodów słońca z deski SUP na środku jeziora.

Pola travelkids.pl

Pola

Na co dzień studentka biotechnologii, gdzie jako fanka Stranger Things świetnie odnajduje się w laboratorium. Miłośniczka gier terenowych i gier wyobraźni. Dużą radość czerpie z pracy z dziećmi i młodszą młodzieżą - przez kilka lat była przyboczną w drużynie harcerskiej. Najmilej wspomina przygody w terenie, leśne wędrówki i wieczorne ogniska. Relaksuje się czytając powieści fantastyczne i rysując lub zajmując się majsterką (najlepiej w zanurzając się w naturze). Od dziecka ma rękę do zwierząt, zarówno tych magicznych, jak i tych znanych w świecie mugoli. Prowadzi również badania nad kotami. Ich wyniki jednoznacznie pokazują, że wszystkie koty mają w sobie pierwiastek magiczny, choć nie zawsze widoczny gołym okiem.

Angelika travelkids.pl

Angelika

Szalony młody naukowiec skupiony przede wszystkim na łączeniu teorii z praktyką! Na co dzień studentka chemii przygotowująca się również do roli nauczyciela, dlatego nikogo nie zdziwi, że kiedy zakłada czarodziejską szatę staje się specjalistą od eliksirów i alchemii, którą dzieci znają jako prof. Elenę. Od najmłodszych lat jej pasją jest siatkówka, co przekłada się na jej zamiłowania do Quidditcha, w którego najchętniej gra na pozycji obrońcy. W wolnych chwilach pomiędzy odbijaniem piłki a projektowaniem nowych eksperymentów z radością spędza czas w kuchni by nakarmić wszystkich swoich przyjaciół miską dobrej zupy oraz porcją życzliwości i humoru. Całą swoją wrażliwość, kreatywność i spontaniczność wykorzystuje, by każde dziecko mogło zabrać do domu niezapomniane wrażenia!

Kaja travelkids.pl

Kaja

Pełna entuzjazmu studentka Kryminologii, która w świecie magii i czarów jako prof. Desdemona poszukuje odpoczynku od zbyt często nużącej rzeczywistości. Jej duchowe zwierzę to kapibara. Jak na Psorkę od Wróżbiarstwa przystało charakteryzuje ją dość chaotyczny styl bycia choć w pracy z dziećmi i młodzieżą odnajduje się wyśmienicie. Empatyczna, troskliwa i pełna energii pasjonatka literatury i hobbystyczna pisarka, marząca o wydaniu własnej książki. Poza tym pozwoli się ograć w planszówki, porozmawia o specyfice branży kolejarskiej i zajmie godzinę z życia opowiadając o swoich świnkach morskich. Ulubienica Dzieci, od pierwszego spotkania potrafi skraść ich serca! Jej zajęcia w Szkole Magii były jednymi z najbardziej wyczekiwanymi przez Czarodziejów!

Marta travelkids.pl

Marta

Dawniej była aktywną harcerką i przyboczną gromady zuchowej, a dzisiaj z pasją studiuje pedagogikę specjalną. Lubi muzykę i koncerty, które są dla niej nie tylko formą rozrywki, ale także sposobem na odkrywanie nowych miejsc. To zazwyczaj koncerty wyznaczają jej cele podróży. W podróżowaniu fascynuje ją możliwość poznawania innych kultur i obcowania z różnorodnością świata. Długie spacery stanowią dla niej doskonałą okazję do odkrywania uroków otaczającego świata i czerpania radości z kontaktu z naturą. W spokojniejszych chwilach lubi szydełkować. Daje jej to chwilę wytchnienia i pozwala wyrazić kreatywność. Pasjonatka działania i wielu różnych aktywności.

Łucja travelkids.pl

Łucja

Pasjonatka kilku dziedzin sportów wrotkarskich, której największą miłością są wrotki, jednak jeździ też na rolkach do jazdy miejskiej i łyżwach. Na codzień studentka Energetyki, a każdy czas wolny od przedmiotów ścisłych poświęca na sport. Uczęszcza na treningi sekcji lekkoatletycznej Politechniki Gdańskiej i trenuje na siłowni. Dzięki temu wie jak ważne i potrzebne jest przygotowanie przed i po treningu i poprowadzi odpowiednie rozgrzewki i rozciąganie.

Alicja travelkids.pl

Alicja

Studentka automatyki oraz filologii angielskiej, zafascynowana nauką wszelkiego rodzaju, a zwłaszcza prawdziwą magią. Wolne chwile spędza na wszelkiego rodzaju pracach kreatywnych i artystycznych, ćwicząc się w sztuce robienia czegoś z niczego. Ważnym hobby jest rozpuszczanie psa siostry - pies nie narzeka, a one podobno znają się na ludziach. Czas spędzony z dziećmi to zawsze możliwość do odkrycia nowych horyzontów, wymyślenia zabawy z tego, co pod ręką, i wyczarowania odrobiny radosnych wspomnień. Najważniejszy cel do osiągnięcia: nikt nie może się nudzić.

Kto stoi za marką Travel Kids?

Cześć! Nazywam się Aleksandra Biza.

Jestem pedagogiem, a moją pasja jest oczywiście praca z dziećmi, w którą angażuję się całą sobą. Podczas kolonii i półkolonii jestem w 100% dla dzieci. To czas kiedy częściej mnie zobaczysz na boisku czy przy stoliku grająca w gry planszowe z dziećmi, niż przy komputerze. To czas gdy się poznajemy, nawzajem oprowadzamy się po naszych światach – tym dziecięcym i tym naszym obozowo – warsztatowym Jak to się stało, że odnalazłam swoją drogę w życiu i robię to, co kocham?

“Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę”

Przez pierwsze 19 lat mieszkałam w małym miasteczku z obłędnym widokiem z okna na Karkonosze. Z uśmiechem wspominam czasy, w których Dzieci nie znały pojęcia nudy, do dziś pamiętam zabawy, które wspólnie z koleżankami i kolegami z podwórka wymyślaliśmy, a już samo opracowywanie ich zasad było dla nas ogromną zabawą.

Aleksandra Biza

“Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania”

Wyjechałam do Szczecina, zostałam studentką Pedagogiki. Czy było łatwo? Nie, nie było…nieznane miasto, rodzina i przyjaciele w odległości 400 km. Sama teoria to było jednak za mało – chciałam działać! Dzień zaczynałam zajęciami na uczelni a kończyłam warsztatami w szczecińskim oddziale eduROBOT.PL. Tak właśnie poznałam fascynujący świat robotyki i programowania i po wielu latach całkiem na nowo odkryłam LEGO, ale przede wszystkim nauczyłam się czegoś najcenniejszego.. współpracy z Dziećmi.

“Rób to, co robisz, tak dobrze, by ludzie chcieli zobaczyć to ponownie i przyprowadzić swoich przyjaciół.”

Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że to jest właśnie to co chcę w życiu robić. Był w tym wymarzony przeze mnie element nauczania i to w dodatku z uśmiechem i w atmosferze zabawy. Wspólnie z Dziećmi czerpałam z tego czasu jak najwięcej! To dzięki rozmowom z Nimi napisałam swoje pierwsze wakacyjne programy warsztatowe. To dzięki nim powstał projekt Travel Kids. I kolejny raz przekonałam się, że to jest właśnie TO! Chcę stwarzać dla Nich niesamowity świat, w którym nie istnieje pojęcie nudy, realizować pomysły i patrzeć jak kolejne z nich wywołują uśmiech na twarzach Dzieci.

Aleksandra Biza

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu