Strona główna » Galeria

O nas

Travel Kids to projekt, który powstał w oparciu o doświadczenie, pasję i przyjaźń ludzi, którzy tę pasję dzielili.

Jesteśmy grupą ludzi, którzy organizują kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży już od 12 lat. Są wśród nas pedagodzy, studenci, artyści, survivalowcy, absolwenci robotyki i automatyki, biologii i chemii czy anglistyki. Wszyscy mamy wyjątkowe zainteresowanie i wspólną, ogromną pasję – przekazywanie dzieciom wiedzy za pomocą zabawy.

Nauka zazwyczaj kojarzy się dzieciom ze szkolną ławką i uważnym słuchaniem nauczyciela. My mamy misję – pokazać im, że tak nie musi być! Oprowadzamy dzieci po świecie wyobraźni i nieograniczonych możliwości, a Ty – Drogi Rodzicu masz szansę podarować im klucz do tego świata.

Oto nasz zespół

to my zaopiekujemy się Twoją pociechą i wprowadzimy ją w fantastyczny świat kreatywności, eksperymentów i dobrej zabawy! Poznaj nas:

Angelika travelkids.pl

Pola

Urodzona harcerka, miłośniczka gier terenowych i gier wyobraźni. Dużą radość czerpie z pracy z dziećmi i młodszą młodzieżą - przez kilka lat była przyboczną w drużynie harcerskiej. Najmilej wspomina przygody w terenie, leśne wędrówki i wieczorne ogniska. Wciąż doskonali się w zakresie pierwszej pomocy, uczęszczając m.in. do Klubu Pierwszej Pomocy. Relaksuje się czytając powieści fantastyczne i rysując lub zajmując się majsterką (najlepiej w nurzając się w naturze). Od dziecka ma rękę do zwierząt, zarówno tych magicznych, jak i tych znanych w świecie mugoli. Od roku prowadzi również badania nad kotami. Ich wyniki jednoznacznie pokazują, że wszystkie koty mają w sobie pierwiastek magiczny, choć nie zawsze widoczny gołym okiem.

Angelika travelkids.pl

Angelika

Szalony młody naukowiec skupiony przede wszystkim na łączeniu teorii z praktyką! Na co dzień studentka chemii przygotowująca się również do roli nauczyciela, dlatego nikogo nie zdziwi, że kiedy zakłada czarodziejską szatę staje się specjalistą od eliksirów i alchemii, którą dzieci znają jako prof. Elenę. Od najmłodszych lat jej pasją jest siatkówka, co przekłada się na jej zamiłowania do Quidditcha, w którego najchętniej gra na pozycji obrońcy. W wolnych chwilach pomiędzy odbijaniem piłki a projektowaniem nowych eksperymentów z radością spędza czas w kuchni by nakarmić wszystkich swoich przyjaciół miską dobrej zupy oraz porcją życzliwości i humoru. Całą swoją wrażliwość, kreatywność i spontaniczność wykorzystuje, by każde dziecko mogło zabrać do domu niezapomniane wrażenia!

Alicja travelkids.pl

Alicja

Studentka automatyki oraz filologii angielskiej, zafascynowana nauką wszelkiego rodzaju, a zwłaszcza prawdziwą magią. Wolne chwile spędza na wszelkiego rodzaju pracach kreatywnych i artystycznych, ćwicząc się w sztuce robienia czegoś z niczego. Ważnym hobby jest rozpuszczanie psa siostry - pies nie narzeka, a one podobno znają się na ludziach. Czas spędzony z dziećmi to zawsze możliwość do odkrycia nowych horyzontów, wymyślenia zabawy z tego, co pod ręką, i wyczarowania odrobiny radosnych wspomnień. Najważniejszy cel do osiągnięcia: nikt nie może się nudzić.

Ania travelkids.pl

Marta

Pasjonatka książek, szczególnie thrillerów i kryminałów, które czyta ze skupieniem. Wolne chwile uwielbia spędzać na świeżym powietrzu, praktykując jogę czy pilates lub spacerując z pieskiem w lesie. Raz nawet odnalazła małą szopę w lesie, łudząco przypominającą tę z domu Byersów, miała nadzieję pograć z Willem w D&D, ale chyba nadal był w Upside Down...

Gdy czeka na nowy sezon Stranger Things ogląda filmy z Tomem Hanksem, którego jest ogromną fanką (Forrest Gump szczególnie).

Na co dzień studentka kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, kierunek studiów jest również jej pasją, wszelkie nowinki kosmetyczne są jej dobrze znane.

Kaja travelkids.pl

Kaja

Pełna entuzjazmu studentka Kryminologii, która w świecie magii i czarów jako prof. Desdemona poszukuje odpoczynku od zbyt często nużącej rzeczywistości. Jej duchowe zwierzę to kapibara. Jak na Psorkę od Wróżbiarstwa przystało charakteryzuje ją dość chaotyczny styl bycia choć w pracy z dziećmi i młodzieżą odnajduje się wyśmienicie. Empatyczna, troskliwa i pełna energii pasjonatka literatury i hobbystyczna pisarka, marząca o wydaniu własnej książki. Poza tym pozwoli się ograć w planszówki, porozmawia o specyfice branży kolejarskiej i zajmie godzinę z życia opowiadając o swoich świnkach morskich. Ulubienica Dzieci, od pierwszego spotkania potrafi skraść ich serca! Jej zajęcia w Szkole Magii były jednymi z najbardziej wyczekiwanymi przez Czarodziejów!

Ania travelkids.pl

Ania

Wielbicielka przygód, podróży i ciepłego klimatu. Znajdziesz ją w najbardziej osłonecznionych miejscach, ale to nie znaczy, że w bezruchu. Góry, plenery i wycieczki rowerowe, ot co przyciąga ją najbardziej. Z wykształcenia pedagog i certyfikowany trener jogi dzieci i młodzieży, który łączy zamiłowanie do ruchu z przyjemnością, prowadząc zajęcia z jogi. Na swoich zajęciach skupia się nie tylko na rozwoju fizycznym swoich podopiecznych, ale również na prawidłowym oddechu i uważności. Dla relaksu fotografuje, śpiewa i gra w planszówki, które wszędzie ze sobą zabiera.

Mariola travelkids.pl

Karolina

Jest zapaloną fanką książek i świata fantastyki. Szybko i sprawnie potrafi odnaleźć wspólny język z dziećmi, ponieważ wierzy, że każdy dorosły ma w sobie dziecięcą radość, a swoją stara się wykorzystywać jak najlepiej. Na co dzień studiuje Psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, a techniki relaksacyjne ma w małym palcu. Jest pasjonatką języków i sama mówi w trzech różnych, ucząc się dwóch kolejnych. Nie ma rzeczy, które są jej straszne, a kreatywność nie jest jej obca. W czasie wolnym spełnia się jako Animatorka zabaw czy Czarownica biegająca w szacie Psorki Szkoły Magii, spotkasz Ją na naszych Półkoloniach, Koloniach oraz Urodzinkach. Dobra dusza naszego Zespołu o ogromnej wiedzy, którą chętnie dzieli się z najmłodszymi.

Łucja travelkids.pl

Łucja

Pasjonatka kilku dziedzin sportów wrotkarskich, której największą miłością są wrotki, jednak jeździ też na rolkach do jazdy miejskiej i łyżwach. Na codzień studentka Energetyki, a każdy czas wolny od przedmiotów ścisłych poświęca na sport. Uczęszcza na treningi sekcji lekkoatletycznej Politechniki Gdańskiej i trenuje na siłowni. Dzięki temu wie jak ważne i potrzebne jest przygotowanie przed i po treningu i poprowadzi odpowiednie rozgrzewki i rozciąganie.

Marta travelkids.pl

Marta

Dawniej była aktywną harcerką i przyboczną gromady zuchowej, a dzisiaj z pasją studiuje pedagogikę specjalną. Lubi muzykę i koncerty, które są dla niej nie tylko formą rozrywki, ale także sposobem na odkrywanie nowych miejsc. To zazwyczaj koncerty wyznaczają jej cele podróży. W podróżowaniu fascynuje ją możliwość poznawania innych kultur i obcowania z różnorodnością świata. Długie spacery stanowią dla niej doskonałą okazję do odkrywania uroków otaczającego świata i czerpania radości z kontaktu z naturą. W spokojniejszych chwilach lubi szydełkować. Daje jej to chwilę wytchnienia i pozwala wyrazić kreatywność. Pasjonatka działania i wielu różnych aktywności.

Kto stoi za marką Travel Kids?

Cześć! Nazywam się Aleksandra Biza.

Jestem pedagogiem, a moją pasja jest oczywiście praca z dziećmi, w którą angażuję się całą sobą. Podczas kolonii i półkolonii jestem w 100% dla dzieci. To czas kiedy częściej mnie zobaczysz na boisku czy przy stoliku grająca w gry planszowe z dziećmi, niż przy komputerze. To czas gdy się poznajemy, nawzajem oprowadzamy się po naszych światach – tym dziecięcym i tym naszym obozowo – warsztatowym Jak to się stało, że odnalazłam swoją drogę w życiu i robię to, co kocham?

“Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę”

Przez pierwsze 19 lat mieszkałam w małym miasteczku z obłędnym widokiem z okna na Karkonosze. Z uśmiechem wspominam czasy, w których Dzieci nie znały pojęcia nudy, do dziś pamiętam zabawy, które wspólnie z koleżankami i kolegami z podwórka wymyślaliśmy, a już samo opracowywanie ich zasad było dla nas ogromną zabawą.

Aleksandra Biza

“Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania”

Wyjechałam do Szczecina, zostałam studentką Pedagogiki. Czy było łatwo? Nie, nie było…nieznane miasto, rodzina i przyjaciele w odległości 400 km. Sama teoria to było jednak za mało – chciałam działać! Dzień zaczynałam zajęciami na uczelni a kończyłam warsztatami w szczecińskim oddziale eduROBOT.PL. Tak właśnie poznałam fascynujący świat robotyki i programowania i po wielu latach całkiem na nowo odkryłam LEGO, ale przede wszystkim nauczyłam się czegoś najcenniejszego.. współpracy z Dziećmi.

“Rób to, co robisz, tak dobrze, by ludzie chcieli zobaczyć to ponownie i przyprowadzić swoich przyjaciół.”

Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że to jest właśnie to co chcę w życiu robić. Był w tym wymarzony przeze mnie element nauczania i to w dodatku z uśmiechem i w atmosferze zabawy. Wspólnie z Dziećmi czerpałam z tego czasu jak najwięcej! To dzięki rozmowom z Nimi napisałam swoje pierwsze wakacyjne programy warsztatowe. To dzięki nim powstał projekt Travel Kids. I kolejny raz przekonałam się, że to jest właśnie TO! Chcę stwarzać dla Nich niesamowity świat, w którym nie istnieje pojęcie nudy, realizować pomysły i patrzeć jak kolejne z nich wywołują uśmiech na twarzach Dzieci.

Aleksandra Biza

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu