Najnowsze artykuły na stronie travelkids.pl

Od kiedy ujęcia z lotu ptaka są możliwe? Historia lotów dronem i GPS.

Historia lotów z wykorzystaniem dronów sięga daleko wstecz, sięgając nawet początków XX wieku. Pierwsze próby lotów bezzałogowych pojazdów powietrznych miały miejsce jeszcze przed erą komercyjnych dronów, jednak ich rozwój i popularność znacząco wzrosły w ostatnich latach. Przyjrzyjmy się bliżej historii lotów dronem i jak ta technologia ewoluowała.

Początki eksperymentów z bezzałogowymi statkami powietrznymi sięgają okresu I wojny światowej, kiedy to sterowce zdalnie sterowane były używane do celów militarnych. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w czasach II wojny światowej, gdy opracowano pierwsze zdalnie sterowane samoloty. Jednym z nich był brytyjski samolot V-1, który miał zdolność do automatycznego naprowadzania się na cele.

Materiały rolet a Twoje potrzeby - jak wybrać?

Rolety to jedne z najpopularniejszych okiennych systemów osłonowych. Współczesne rolety są dostępne w różnych stylach, kolorach i wzorach, co pozwala na znalezienie opcji, która pasuje do każdego wnętrza. Ale jak wybrać najlepszy materiał na rolety?

Oknoprojekt – na temat okien wiemy prawie wszystko

Chyba nikomu nie trzeba objaśniać, że okna i drzwi stanowią bardzo ważny element każdego budynku. To właśnie one nadają wnętrzu oryginalnego  charakteru i pozwalają stworzyć interesującą aranżację. Stosownie zagospodarowana przestrzeń domu, mieszkania czy lokalu użytkowego sprawi, że będziesz czuł się w nim bezpiecznie i przytulnie. Należy więc zaufać fachowcom z firmy Oknoprojekt, którzy pomogą Ci wybrać pasujące przesłony okienne, drzwi, bramy czy fasady, które będą doskonale dopasowane do Twoich potrzeb. Z nami stworzysz miejsce, które będzie Twoją idealną wizytówką!

Malowanie dachu w Poznaniu i okolicach

Czy dach Twojego domu zaczął już „zwracać na siebie uwagę” tak, jak nieskoszony trawnik? Czyli jego charakter oraz funkcjonalność przestają Cię zadowalać? Widzisz brudny nalot, rdzę i nowe zanieczyszczenia np. pochodzenia biologicznego (mech, porosty, pleśnie)? Gdy tak, to etap na renowację pokrycia dachowego, które pomaga przecież Ciebie także Twoich domowników oraz dorobek przed czynnikami fizycznymi oraz atmosferycznymi. Renowacja dachu to alternatywa dla wszystkiej wymiany dachu, chyba, że stan obecnie istnieje na tyle zły, że nie kupi na mycie i czyszczenie dachów. Polega ona na starciu, inaczej umyciu dachu, późniejszej jego impregnacji lub pomalowaniu.

Skup nieruchomości pod turystykę Gdańsk

Interesujesz się skupem nieruchomości w Gdańsku? skup nieruchomości to szeroka kontroferta, która obsługuje dystrybucję mieszkań, lokali, udziałów w nieruchomościach, lokali użytkowych, działek, hal do remontu itd. w Polsce oraz na terenie całej Polski.  Specjalizujemy się w wykupywaniu problematycznych mieszkań za gotówkę. Taka transakcja pozwala klientom w ciężkiej sytuacji finansowej pozbyć się kłopotów w ekspresowy i nietrudny sposób. Każdy skup mieszkań, który realizujemy, jest bezawaryjny i zgodny z prawem. Transakcje, które wykonujemy, kończą się w obecności notariusza. Wszystkie płatności oceny, unormowania stanu prawnego lokalu czy też opracowania umowy odsprzedaży ponosi naszą firmę. Środki należne za sprzedaż lokalu interesanci odbierają do ręki w gotówce (po spotkaniu u notariusza) bądź w postaci przelewu na konto, wykonywanego w ciągu 24h od ukończenia wykupu mieszkania.