Strona główna » O nas

O nas

 

Travel Kids to projekt, który powstał w oparciu o doświadczenie, pasję i przyjaźń ludzi, którzy tę pasję dzielili.

 

Jesteśmy grupą ludzi, którzy organizują kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży już od 9 lat. Są wśród nas pedagodzy, studenci, artyści, survivalowcy, absolwenci robotyki i automatyki, biologii i chemii czy anglistyki. Wszyscy mamy wyjątkowe zainteresowanie i wspólną, ogromną pasję – przekazywanie dzieciom wiedzy za pomocą zabawy.

Nauka zazwyczaj kojarzy się dzieciom ze szkolną ławką i uważnym słuchaniem nauczyciela. My mamy misję – pokazać im, że tak nie musi być! Oprowadzamy dzieci po świecie wyobraźni i nieograniczonych możliwości, a Ty – Drogi Rodzicu masz szansę podarować im klucz do tego świata.

Oto nasz zespół

to my zaopiekujemy się Twoją pociechą i wprowadzimy ją w fantastyczny świat kreatywności, eksperymentów i dobrej zabawy! Poznaj nas:Angelika
Angelika

Szalony młody naukowiec skupiony przede wszystkim na łączeniu teorii z praktyką! Na co dzień studentka chemii przygotowująca się również do roli nauczyciela, dlatego nikogo nie zdziwi, że kiedy zakłada czarodziejską szatę staje się specjalistą od eliksirów i alchemii, którą dzieci znają jako prof. Elenę. Od najmłodszych lat jej pasją jest siatkówka, co przekłada się na jej zamiłowania do Quidditcha, w którego najchętniej gra na pozycji obrońcy. W wolnych chwilach pomiędzy odbijaniem piłki a projektowaniem nowych eksperymentów z radością spędza czas w kuchni by nakarmić wszystkich swoich przyjaciół miską dobrej zupy oraz porcją życzliwości i humoru. Całą swoją wrażliwość, kreatywność i spontaniczność wykorzystuje, by każde dziecko mogło zabrać do domu niezapomniane wrażenia!

Kaja

Pełna entuzjazmu studentka Kryminologii, która w świecie magii i czarów jako prof. Desdemona poszukuje odpoczynku od zbyt często nużącej rzeczywistości. Jej duchowe zwierzę to kapibara. Jak na Psorkę od Wróżbiarstwa przystało charakteryzuje ją dość chaotyczny styl bycia choć w pracy z dziećmi i młodzieżą odnajduje się wyśmienicie. Empatyczna, troskliwa i pełna energii pasjonatka literatury i hobbystyczna pisarka, marząca o wydaniu własnej książki. Poza tym pozwoli się ograć w planszówki, porozmawia o specyfice branży kolejarskiej i zajmie godzinę z życia opowiadając o swoich świnkach morskich. Ulubienica Dzieci, od pierwszego spotkania potrafi skraść ich serca! Jej zajęcia w Szkole Magii były jednymi z najbardziej wyczekiwanymi przez Czarodziejów!

Karolina
Jest zapaloną fanką książek i świata fantastyki. Szybko i sprawnie potrafi odnaleźć wspólny język z dziećmi, ponieważ wierzy, że każdy dorosły ma w sobie dziecięcą radość, a swoją stara się wykorzystywać jak najlepiej. Na co dzień studiuje Psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, a techniki relaksacyjne ma w małym palcu. Jest pasjonatką języków i sama mówi w trzech różnych, ucząc się dwóch kolejnych. Nie ma rzeczy, które są jej straszne, a kreatywność nie jest jej obca. W czasie wolnym spełnia się jako Animatorka zabaw czy Czarownica biegająca w szacie Psorki Szkoły Magii, spotkasz Ją na naszych Półkoloniach, Koloniach oraz Urodzinkach. Dobra dusza naszego Zespołu o ogromnej wiedzy, którą chętnie dzieli się z najmłodszymi.
Łucja

Pasjonatka kilku dziedzin sportów wrotkarskich, której największą miłością są wrotki, jednak jeździ też na rolkach do jazdy miejskiej i łyżwach. Na codzień studentka Energetyki, a każdy czas wolny od przedmiotów ścisłych poświęca na sport. Uczęszcza na treningi sekcji lekkoatletycznej Politechniki Gdańskiej i trenuje na siłowni. Dzięki temu wie jak ważne i potrzebne jest przygotowanie przed i po treningu i poprowadzi odpowiednie rozgrzewki i rozciąganie.

Kamila

Zawodowo spełnia się jako nauczyciel klas początkowych. Może właśnie dlatego, że odkąd pamięta jej marzeniem była praca z dziećmi. Ze wspólnego czasu, rozmów, zabaw czy tzw. “rozkminiania” czerpie ogromną radość. Wolny czas spędza głównie na leśnych wędrówkach, geocachingu, lub w kuchni próbując nowych przepisów z zagranicy. Gdy tylko ma okazję uwielbia podróżować i chłonąć całą sobą rdzenne kultury; ich zwyczaje, kulinaria, architekturę oraz piękną naturę.

Martyna

Kiedyś nasze Laboratorium Super Slime zamieni na to prawdziwe – biologiczne. Na co dzień studentka Biologii Medycznej działająca w Studenckim Naukowym Kole Genetycznym popularyzując naukę wśród najmłodszych. Popołudniami zaś w czerwonych koralach oraz w niesamowitym stroju ludowym tańczy w  Zespole Pieśni  i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego. Do tego dyplomowana Animatorka Czasu Wolnego wprost uwielbiana przez Dzieci. Jednego jesteśmy pewni – nuda z Nią nie ma żadnych szans!

Kto stoi za marką Travel Kids?

Cześć! Nazywam się Aleksandra Biza.

Jestem pedagogiem, a moją pasja jest oczywiście praca z dziećmi, w którą angażuję się całą sobą. Podczas kolonii i półkolonii jestem w 100% dla dzieci. To czas  kiedy częściej mnie zobaczysz na boisku czy przy stoliku grająca w gry planszowe z dziećmi, niż przy komputerze. To czas gdy się poznajemy, nawzajem oprowadzamy się po naszych światach – tym dziecięcym i tym naszym obozowo – warsztatowym Jak to się stało, że odnalazłam swoją drogę w życiu i robię to, co kocham?

“Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę”

Przez pierwsze 19 lat mieszkałam w małym miasteczku z obłędnym widokiem z okna na Karkonosze. Z uśmiechem wspominam czasy, w których Dzieci nie znały pojęcia nudy, do dziś pamiętam zabawy, które wspólnie z koleżankami i kolegami z podwórka wymyślaliśmy,  a już samo opracowywanie ich zasad było dla nas ogromną zabawą.

“Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania”

Wyjechałam do Szczecina, zostałam studentką Pedagogiki. Czy było łatwo? Nie, nie było…nieznane miasto, rodzina i przyjaciele w odległości 400 km. Sama teoria to było jednak za mało – chciałam działać! Dzień zaczynałam zajęciami na uczelni a kończyłam warsztatami w szczecińskim oddziale eduROBOT.PL. Tak właśnie poznałam fascynujący świat robotyki i programowania i po wielu latach całkiem na nowo odkryłam LEGO, ale przede wszystkim nauczyłam się czegoś najcenniejszego.. współpracy z Dziećmi.

“Rób to, co robisz, tak dobrze, by ludzie chcieli zobaczyć to ponownie i przyprowadzić swoich przyjaciół.”

Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że to jest właśnie to co chcę w życiu robić. Był w tym wymarzony przeze mnie element nauczania i to w dodatku z uśmiechem i w atmosferze zabawy. Wspólnie z Dziećmi czerpałam z tego czasu jak najwięcej! To dzięki rozmowom z Nimi napisałam swoje pierwsze wakacyjne programy warsztatowe. To dzięki nim powstał projekt Travel Kids. I kolejny raz przekonałam się, że to jest właśnie TO! Chcę stwarzać dla Nich niesamowity świat, w którym nie istnieje pojęcie nudy, realizować pomysły i patrzeć jak kolejne z nich wywołują uśmiech na twarzach Dzieci.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu