Strona główna » O nas

O nas

 

Travel Kids to projekt, który powstał w oparciu o doświadczenie, pasję i przyjaźń ludzi, którzy tę pasję dzielili.

 

Jesteśmy grupą ludzi, którzy organizują kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży już od 9 lat. Są wśród nas pedagodzy, studenci, artyści, survivalowcy, absolwenci robotyki i automatyki, biologii i chemii czy anglistyki. Wszyscy mamy wyjątkowe zainteresowanie i wspólną, ogromną pasję – przekazywanie dzieciom wiedzy za pomocą zabawy.

Nauka zazwyczaj kojarzy się dzieciom ze szkolną ławką i uważnym słuchaniem nauczyciela. My mamy misję – pokazać im, że tak nie musi być! Oprowadzamy dzieci po świecie wyobraźni i nieograniczonych możliwości, a Ty – Drogi Rodzicu masz szansę podarować im klucz do tego świata.

Oto nasz zespół

to my zaopiekujemy się Twoją pociechą i wprowadzimy ją w fantastyczny świat kreatywności, eksperymentów i dobrej zabawy! Poznaj nas:
Aneta

Jeżeli Twoje Dziecko wracając z półkolonii przywita się z Tobą w języku japońskim to wiedz, że to sprawka pani Anety. Spotkasz ją zarówno na naszych półkoloniach i koloniach, a każdy fan wszelkiego rodzaju gier komputerowych, bajek i komiksów znajdzie w Niej niezłego kompana do rozmów. Z wykształcenia anglistka z pasji jedna z lepszych Instruktorek Survivalu. Współautorka wakacyjnych i wycieczkowych programów warsztatowych. Do tego rysunek, design, robotyka i programowanie Jej nie straszne.

Mariola
Przez Dzieci nazywana Yodą – panią Yodą! Dziewczyna o potężnej mocy zjednania sobie Dzieci, ogromnym poczuciu humoru i nietuzinkowych zainteresowaniach. Uczestniczka wielu turniejów robotycznych, m.in. Trójmieskiego Turnieju Robotów w kategorii Line Follower. Organizatorka i instruktorka programowa obozów harcerskich, studentka fizjoterapii grająca m.in. na skrzypcach, pianinie i gitarze. Hobbistycznie trenuje taniec irlandzki i cosplayuje – samodzielnie tworząc przebrania i wcielając się w postacie fikcyjne głównie z komiksów, mangi, seriali czy gier komputerowych.
Łucja

Pasjonatka kilku dziedzin sportów wrotkarskich, której największą miłością są wrotki, jednak jeździ też na rolkach do jazdy miejskiej i łyżwach. Na codzień studentka Energetyki, a każdy czas wolny od przedmiotów ścisłych poświęca na sport. Uczęszcza na treningi sekcji lekkoatletycznej Politechniki Gdańskiej i trenuje na siłowni. Dzięki temu wie jak ważne i potrzebne jest przygotowanie przed i po treningu i poprowadzi odpowiednie rozgrzewki i rozciąganie.

Kamila

Zawodowo spełnia się jako nauczyciel klas początkowych. Może właśnie dlatego, że odkąd pamięta jej marzeniem była praca z dziećmi. Ze wspólnego czasu, rozmów, zabaw czy tzw. “rozkminiania” czerpie ogromną radość. Wolny czas spędza głównie na leśnych wędrówkach, geocachingu, lub w kuchni próbując nowych przepisów z zagranicy. Gdy tylko ma okazję uwielbia podróżować i chłonąć całą sobą rdzenne kultury; ich zwyczaje, kulinaria, architekturę oraz piękną naturę.

Martyna

Kiedyś nasze Laboratorium Super Slime zamieni na to prawdziwe – biologiczne. Na co dzień studentka Biologii Medycznej działająca w Studenckim Naukowym Kole Genetycznym popularyzując naukę wśród najmłodszych. Popołudniami zaś w czerwonych koralach oraz w niesamowitym stroju ludowym tańczy w  Zespole Pieśni  i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego. Do tego dyplomowana Animatorka Czasu Wolnego wprost uwielbiana przez Dzieci. Jednego jesteśmy pewni – nuda z Nią nie ma żadnych szans!

Kto stoi za marką Travel Kids?

Cześć! Nazywam się Aleksandra Biza.

Jestem pedagogiem, a moją pasja jest oczywiście praca z dziećmi, w którą angażuję się całą sobą. Podczas kolonii i półkolonii jestem w 100% dla dzieci. To czas  kiedy częściej mnie zobaczysz na boisku czy przy stoliku grająca w gry planszowe z dziećmi, niż przy komputerze. To czas gdy się poznajemy, nawzajem oprowadzamy się po naszych światach – tym dziecięcym i tym naszym obozowo – warsztatowym Jak to się stało, że odnalazłam swoją drogę w życiu i robię to, co kocham?

“Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę”

Przez pierwsze 19 lat mieszkałam w małym miasteczku z obłędnym widokiem z okna na Karkonosze. Z uśmiechem wspominam czasy, w których Dzieci nie znały pojęcia nudy, do dziś pamiętam zabawy, które wspólnie z koleżankami i kolegami z podwórka wymyślaliśmy,  a już samo opracowywanie ich zasad było dla nas ogromną zabawą.

“Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania”

Wyjechałam do Szczecina, zostałam studentką Pedagogiki. Czy było łatwo? Nie, nie było…nieznane miasto, rodzina i przyjaciele w odległości 400 km. Sama teoria to było jednak za mało – chciałam działać! Dzień zaczynałam zajęciami na uczelni a kończyłam warsztatami w szczecińskim oddziale eduROBOT.PL. Tak właśnie poznałam fascynujący świat robotyki i programowania i po wielu latach całkiem na nowo odkryłam LEGO, ale przede wszystkim nauczyłam się czegoś najcenniejszego.. współpracy z Dziećmi.

“Rób to, co robisz, tak dobrze, by ludzie chcieli zobaczyć to ponownie i przyprowadzić swoich przyjaciół.”

Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że to jest właśnie to co chcę w życiu robić. Był w tym wymarzony przeze mnie element nauczania i to w dodatku z uśmiechem i w atmosferze zabawy. Wspólnie z Dziećmi czerpałam z tego czasu jak najwięcej! To dzięki rozmowom z Nimi napisałam swoje pierwsze wakacyjne programy warsztatowe. To dzięki nim powstał projekt Travel Kids. I kolejny raz przekonałam się, że to jest właśnie TO! Chcę stwarzać dla Nich niesamowity świat, w którym nie istnieje pojęcie nudy, realizować pomysły i patrzeć jak kolejne z nich wywołują uśmiech na twarzach Dzieci.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu