Strona główna » Aktualności » Wakacje » Wakacje 2020 – tegoroczne Watahy!

Data dodania: 16-10-2020
Wakacje 2020 – tegoroczne Watahy!

Zwiększone środki ochrony zdrowia, niepewność, czy wyjazd nie zostanie odwołany przez Ministerstwo, oczekiwanie na moment, w którym ponownie zobaczymy koleżanki i kolegów. Myślę, że właśnie dzięki temu ten wspólny czas doceniliśmy jeszcze bardziej i pragnęliśmy z niego skorzystać najmocniej jak się da!


“Mamo! Nawet nie wiesz co tam się działo! To było najlepsze 10 dni w moim życiu!”

 

Tak po powrocie z obozu na Mazurach Adam powitał mamę! To były naprawdę wyjątkowe Wakacje, myślę, że zarówno dla Dzieci jak i dla nas, Wychowawców.

Zwiększone środki ochrony zdrowia, niepewność, czy wyjazd nie zostanie odwołany przez Ministerstwo, oczekiwanie na moment, w którym ponownie zobaczymy koleżanki i kolegów. Myślę, że właśnie dzięki temu ten wspólny czas doceniliśmy jeszcze bardziej i pragnęliśmy z niego skorzystać najmocniej jak się da!

Uśmiech Dzieci potrafi zastąpić tysiąc słów. Na ten wyjazd osobiście czekałam z niecierpliwością. Ponad 80% uczestników znałam z poprzednich edycji. Z ogromną radością czekałam na spotkanie z każdym z nich. To było wyjątkowe 10 dni w gronie.. PRZYJACIÓŁ! Bo tak właśnie mogę nazwać naszą CUDOWNĄ Mazurską Watahę!

Spędzanie z nimi Wakacji to była wspaniała przygoda i przede wszystkim przyjemność.

alt

Podczas tegorocznych Wakacji odwiedziliśmy nowy ośrodek, na Mazurach! To tam odbyła się 3 już edycja naszego autorskiego programu WROT CAMP, czyli pierwszych w Polsce kolonii na wrotkach i rolkach! Na wszystkich uczestników Wakacji na wrotkach i rolkach czekała nie tylko strefa płaska ale również Strefa Skate Park! Ogromne wyzwania, wspaniała Instruktorka, to zdecydowanie więcej niż indywidualne lekcje nauki jazdy. Uczestnicy zyskali nie tylko nowe umiejętności ale i fachową wiedzę na temat odpowiedniego sprzętu do jazdy. A wszystko to z ogromną dawką zabawy i uśmiechu!

Również na Mazurach odbyła się jedyna w swoim rodzaju edycja SURVIVAL EXTRA!

Było mocno brudno, emocjonująco i aktywnie! Warsztaty odbywały się głównie w terenie i to niezależnie od pogody. Czekała na nas masa świetnych wyzwań! W trakcie zajęć w tym roku wykorzystywaliśmy również programowalne drony oraz spędziliśmy cały dzień w największym mazurskim parku rozrywki.

  • alt
  • alt
  • alt
  • alt
  • alt
  • alt
  • alt

To bardzo miłe, że z roku na rok nasza grupa survivalowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko chłopaków ale i dziewczyn!

Tegoroczna Wataha zaskoczyła nas niejednokrotnie pomysłowością, dedukcją ale i empatią. To właśnie oni w dniu wyjazdu o godzinie 7:00 uroczyście zdjęli z masztu nasza obozową flagę, złożyli do pudełka razem z listami do siebie i do przyszłych, nowych uczestników kolonii survivalowych i zakopali w pobliskim lesie. To będzie fantastyczna pamiątka!

alt
Dzień warsztatowy w Parku Rozrywki
(paintball, park linowy, tyrolki, strzelnica).

Tego lata odwiedziliśmy również nasz kaszubski ośrodek. W pięknej scenerii zrealizowaliśmy nasze topowe tematyki: Survival 2, Wrot Camp 2 oraz NOWOŚĆ – Minecraft Przygoda Camp. Były to programy przeznaczone dla młodszych uczestników w wieku 8-12 lat. Nasza tegoroczna nowość została przyjęta przez Dzieci z ogromnym entuzjazmem. Każde zadanie realizowali na 200% doskonale się przy tym bawiąc. A co ważniejsze rozwijali umiejętności współpracy z rówieśnikami!

alt
Uśmiechy po Festiwalu Kolorów

Wspólnie bawiliśmy się wyśmienicie podczas tematycznych bloków warsztatowych, wyprawy kajakowej, Sylwestrowej Nocy czy festiwalu kolorów.

alt

To tutaj wspólnie z nami całe 7 dni spędził dodatkowy Wychowawca, kotka – Bajosława. To do niej przychodziły Dzieci wieczorami gdy przed snem tęskno było do rodziców. I to ona pilnowała naszych survivalowców podczas nocnych wart przy fladze.

alt
Dodatkowy Wychowawca – Bajosława

 

 

Uroczyste wypuszczenie własnoręcznie wykonanych tratw!

Ściskam Was wszystkich ogromnie MOCNO! Do zobaczenia już niedługo!

PS. Zapraszam do obejrzenia video wspomnień na naszym profilu na instagramie! 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Wakacje
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu